Tarihçe

CASA TÜRKİYE iç pazar için 1989 yılında kurulmuş ve 1996 yılında Avrupa ülkelerine gömlek tedarikçisi olarak ihracat yapmaya başlamıştır. Haziran 2000’de kapasitemizi arttırarak pazarda büyümemizi sağlayan Buca’da ki yeni tesisimize taşındık.

Bu arada, Granja adıyla kendi koleksiyonumuzun hazırlıklarına başlayıp, 2002 yılında müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için kendi koleksiyonumuzu yarattık.

İlerleyen yıllarda kapasitemizi genişleterek,2005 Haziran’da eski binamıza çok yakın olan yeni binamıza taşınıp ,gömleklerin yanı sıra kadın ve çocuklar için dokuma bluzlar, elbiseler üretmeye başladık. Bugün Türkiye’nin dokuma üretiminde önde gelen lider firmalarından biriyiz.

2006 yılında sınırlarımızı genişleterek Mısır’da türk yönetim ekibiyle % 100’ü CASA’ya (TR) ait yeni bir şirket kurduk. Nisan 2007’de CASA MISIR/Kahire’den üretime ve ihracata başladık.

Kendi deneyimlerimizi kullanarak Mısır’da Türkiye ile aynı kalite ve hizmeti daha uygun fiyatlara verme avantajına sahibiz. Halen Avrupa şirketlerinin yanı sıra QIZ anlaşmasının avantajları ile ABD müşteri gruplarına da üretim ve ihracat yapıyoruz.

2011 yılında, Mısır’daki hükümete karşı yapılan halk devrimi nedeniyle, kendi fabrikamızda üretimi durdurduk ve onaylı fason atölyelerimiz ile üretime devam ediyoruz. 2011 yılından bu yana TUNUS’u 2. yabancı ülke olarak üretim yelpazemize ekledik.

Ayrıca bu ülkede de onaylı fason atölyelerimiz mevcut. Bu iki ülkeden teslim sürelerimiz Türkiye’de olduğundan sadece 2 hafta daha uzun ve % 15 -% 30 fiyat avantajı ile Türkiye üretimi ile aynı kaliteye sahiptir. CASA (TR), İzmir Buca’da, Uluslararası İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan12 km uzaklıktadır. Toplam kapasitemiz ayda 300.000 adet gömlektir.